Išgirdus žodį RABARBARAI, turbūt daugumai prieš akis iškyla rabarbarai su cukrumi. Retas to turbūt yra neragavęs. Ta pavasarinė rūgštelė buvo kažkas nepakartojamo: kaktos visų surauktos nuo rūgštumo, bet šypsenos veiduose, valgai ir nori dar.
Rabarbarai labai vertingos, turinčios mažai kolorijų daržovės. Maistui naudojami jauni lapkočiai. Rabarbarai pasižymi dideliu kiekiu vitamino K. Ši medžiaga organizme palaiko normalų kraujo krešėjimą, padeda palaikyti tinkamą kaulų būklę. Tačiau rabarbarai laisvina vidurius ir yra nerekomenduojami sergantiems podagra, ir inkstų ligomis dėl didelio oksalo rūgšties kiekio.
Rabarbarai – trumpo sezono daržovė. Jais mėgautis galima tik iki Joninių. Vasarą stiebuose pradeda kauptis didesni kiekiai oksalo rūgšties. Ir nors šios rūgšties kiekis sumažėja termiškai apdorojus rabarbarus, tačiau po Joninių jų vartoti nerekomenduojama.
Rabarbarus naudokite šviežius, kol jie dar nesuvytę ir yra traškūs. Rabarbarų traškumą išlaikysite ilgiau, jei juos laikysite dėžutėje šaldytuve, įvynioję į drėgną popierinį rankšluostį. Na o jei matote, kad nespėsite sunaudoti, rabarbarus drąsiai galite užšaldyti. Tik prieš užšaldant reikėtų nuplikyti juos verdančiu vandeniu. Arba išvirkite džemą, uoginę ar gaminkite cukatus.
Na o jei norit kažko prabangesnio kepkite pyragus, gaminkite kompotus ir kisielius, želė ir ledus.
Rabarbarus aš mėgstu net labai, tad prasidėjus jų sezonui skubu gaminti ir atrasti kažką naujo. Tad dalinuosi savo atrastais ir pamėgtais patiekalais su rabarbarais.