7 patarimai kaip planuoti savaitės meniu vasarą

Vasara dovanoja ne tik gerą orą, ilgus vakarus, bet ir šviežią derlių. Vasarą norime daugiau laiko leisti gamtoje, mažiau virtuvėje, tuo pat metu ir maitintis sveikiau, valgyti kuo daugiau daržovių, vaisių ir uogų, tad ir maisto planavimas tampa tikru  iššūkiu.

Tad šiame straipsnyje noriu pasidalinti  mintimis ir patarimais kaip reiktų planuoti maistą vasarą, kad mažiau laiko leistumėte virtuvėje ir spėtumėte pasimėgauti vasara.

  1. Taisyklė nr.1 ir ji neturi kompromisų – vasaros meniu turi karaliauti sezoninės daržovės, uogos ir vaisiai!!! Nuo jų visada pradėkite šeimos savaitės meniu planavimą.
  2. Įtraukite į maisto gaminimą šeimos narius. Jei esate tas, kuris gaminote maistą visus metus, dabar laikas užleisti areną kitiems šeimos nariams, o Jums pasirinkti naujų idėjų ir patiekalų receptų iš jų ateičiai. Pasigaminti salotas, uogų kokteilius ar paprastus uogų desertus gali ir kiek ūgtelėję vaikai. Vasara, tai laikas kai norisi sulėtėti ir mėgautis vasara, tad nesijauskit kaltas/a jei virtuvėje pašeimininkaus ir kiti šeimos nariai.
  3. Išbandykite naujus vasariškus receptus.  Šiltuoju metų laiku natūraliai nesinori šiltų ir sunkių patiekalų, tad vasara labai puikus laikas atrasti naujusreceptus ir skonius.  Į planuojamą meniu įtraukite keptus vaisius, daržoves, glotnučius. Būkite kūrybingi ir smagiai eksperimentuokite su sezoniniais ingredientais. Įkvėpimo ieškokite valgespalve.lt
  4. Lai grilio sezonas neturi savaitgalių! Jei tik turite galimybę grilinkite kasdien. Kepkite daržoves, mėsą, žuvį, įvairius desertus ar užkandžius. Grilio patiekalai leis daugiau laiko praleisti lauke ir mėgautis ilgais vakarais su  gurmanišku maistu. Ir dar. Jei iškepsite daugiau mėsos ar žuvies, kitą dieną teliks supjaustyti salotų ir vasariški pietūs bus be didelio vargo ir laiko investicijos.
  5. Vasarą rinkitės daugiau „negaminamo“ maisto. Vasara puikus metas leisti sau gaminti mažiau, nes patiekalus galite tiesiogine prasme susidėti net neįjungdami viryklės. Gaminkite šaltsriubes, salotas, įvairius suktinukus ir negaiškite laiko virtuvėje.
  6. Supaprastinkite pusryčių ir pietų patiekalus pasirinkdami greitus, paprastus ir iš anksto paruošiamus patiekalus kaip pavyzdžiui iš anksto paruošiamus avižų arba chia sėklų pudingą pusryčiams. Pietums rinkitės jau minėtus suktinukus panaudodami ankstesnės vakarienės likučius.
  7. Bent kartą per savaitę susiorganizuokite negaminimo dieną. Tiesiog dieną prieš skirkite daugiau laiko pasiruošti didesnį kiekį maisto ir kitą dieną varijuokite likučiais pridėdami daržovių ar vaisių ir taip turėsite laisvadienį nuo virtuvės. Vasarą juk taip norisi daugiau laiko leisti su šeima gryname ore.

Ir nors vasarą norisi kuo mažiau taisyklių, bet su meniu planavimu taisyklė, kad savaitės meniu planas yra privalomas niekur nedingsta ir vasarą. Jei neplanuosite meniu sugrįšite į situaciją  kai išleidžiama per daug pinigų maistui ir nuolatos suksite galvą ką šiandien pagaminti. Jei vasarą tampa sunku numatyti ką gaminsite visą savaitę planuokite 3-4 dienas į priekį, bet įgūdis planuoti turi niekur nedingti.

Lai vasara kuria smagias akimirkas, o maisto gaminimas neatima Jūsų brangaus laiko. Linkiu kad Jūsų vasara būtų pilna atradimų ir skanių, lengvai pagaminamų patiekalų.


Gidas, kaip šeimos meniu planavimą paversti įpročiu!

Keturių savaičių meniu planavimo kursas